20 maja 2020 Autor Sebastian Wyłączony

Ile kosztuje zdjęcie na nagrobek?

W tym artykule postaramy się przybliżyć Państwu tematy takie jak:

  • Ile kosztuje zdjęcie nagrobkowe?
  • Dlaczego kryształ jest droższy od porcelany / ceramiki?
  • Konkurencja robi to samo za 50 % mniejszą cenę, na czy polega różnica? Czy warto zapłacić więcej?
  • Jakie koszty ponosi producent (czyli my)

Ile kosztuje zdjęcie nagrobkowe?

Głównym wyznacznikiem ceny za zdjęcie na nagrobek jest rozmiar, kolorystyka, oraz nośnik (porcelana lub kryształ) oraz inne mniej istotne parametry. To one w dużej mierze decydują o cenie, ponieważ analogicznie im większe pole do zadruku tym wyższa cena usługi, gdzie właściwie w tej kategorii foto produktów tusz ceramiczny jest bardzo drogi w porównaniu do standardowych urządzeń drukujących, które mamy w domu lub biurze.

Zobacz cennik.


Dlaczego kryształ jest droższy od porcelany / ceramiki?

Wynika to z tego, że nośnik taki jak kryształ musi wypalać się w piecu nawet 3 dni bez przerwy, gdzie w przypadku porcelany czas potrzebny do zakończenia procesu wypalania to 1 dzień.


Konkurencja robi to samo za 50 % mniejszą cenę, na czy polega różnica? Czy warto zapłacić więcej?

Celem naszej firmy jest świadczenie usług na najwyższym poziomie i niema w niej kompromisu między ceną a jakością. Oferty innych firm, które oferują ten sam rodzaj usług z dużo niższą ceną (nawet do 50%) oferują Państwu wykonanie zdjęć metodą termosublimacji.
Jest to metoda podobna do produkcji foto kubków lub foto koszulek, która nie jest trwała i odporna na warunki atmosferyczne. Efektem tego ekonomicznego rozwiązania jest pusta porcelanka nagrobkowe już po nawet roku czasu.Podsumowując, czy warto jest zapłacić trochę więcej i mieć dożywotnią gwarancję niezmienności kolorów za 50% wyższą kwotę czy zapłacić mniej, ale co jakiś czas wymieniać porcelanę lub kryształ na nowy?
Oczywiście, że lepiej zapłacić więcej i mieć spokój na lata. Po przeliczeniu oferta firmy, która oferuje dużo niższe usługi przestaje być ekonomiczna, ponieważ musimy wymieniać cyklicznie zamówione zdjęcie na nagrobek na nowe uszczuplając nasz portfel.

Jakie koszty ponosi producent (czyli my)

Pierwszorzędną i najdroższą częścią produkcji jakie ponosi firma podczas produkcji zdjęć jest tusz ceramiczny o właściwościach odpornych na bardzo wysokie temperatury. Komplet tego typu barwnika kosztuje nawet do 4.800 zł.
Drugorzędną kosztowną i czasochłonną częścią produkcji jest proces wypału, który trwa nawet 3-4 dni zużywając przy tym ogromne ilości prądu.
Pozostałe koszty to regularny serwis urządzeń do produkcji oraz licencje na oprogramowania graficzne.

Masz więcej pytań lub chcesz wiedzieć więcej? Sprawdź FAQ (szybkie pytania i odpowiedzi)

Jeżeli wiesz już wszystko, możesz śmiało złożyć zamówienie.